Jak motivovat zaměstnance: Nejlepší tipy a triky, jak odměňovat zaměstnance
Vědět, jak motivovat zaměstnance, aby pracovali pro firmu a neodcházeli při prvním problému, je velmi důležité. Obzvlášť ty, kteří si díky svým kvalitám mohou dovolit odejít. V následujících řádcích vám poradíme, jak na to.

Prvním krokem ke spokojenosti zaměstnance na pracovišti je jeho začlenění do pracovního kolektivu. Jděte na to přes teambuildingové aktivity a vyberte si z naší nabídky.
Jistě, že každý chodí do práce v prvé řadě pro peníze a je úplně jedno, jestli utrácí jen za sebe nebo musí živit několikačlennou rodinu. Osobní život má být zaměstnání nad nařazen, tak je to v pořádku. Potíž ale tkví v tom, že výplata přistává na účtu je jednou měsíčně, kdežto pracovník musí být na pracovišti den co den.

A pokud je v kolektivu zaměstnanců něco špatně, ani sebepříjemnější výše platu nedokáže kompenzovat nechuť člověka, který má pro vás pracovat, chtít něco dělat. Že to vyústí ve zvýšenou fluktuaci, v pokles výkonnosti a ve zhoršení pověsti a konkurenceschopnosti podniku obecně, je jasné.

Proto řadíme libovolné teambuildingové aktivity na první místo mezi prostředky, které mají posílit zaměstnancův pozitivní vztah k práci a loajalitu k podniku a zaměstnavateli.

Co všechno se dá dobrým teambuildingem získat?

Využití teambuildingu jako motivace - dobrý začátek

  • Zlepší se komunikace a schopnost vzájemně spolupracovat. Přirozeně se zviditelní rození vůdci, kreativci, inovátoři či dříči, (popř. také oportunisté a flákači) a pro vás jako pro zaměstnavatele je dobré vědět, kdo je kdo.
    1
  • Lidé se při jiných než pracovních aktivitách lépe poznají, položí se tak základy nejenom pro silný tým, ale i osobním kamarádským a přátelským vztahům.
    2
  • Zbavení se ostychu před ostatními a vědomí toho, že každý je v kolektivu brán s přednostmi, ale i nedostatky, vede k tomu, že všichni se osmělí využít svůj potenciál naplno a efektivita práce stoupá geometrickkou řadou.
    3
Show Must Go On
Ne pouze kvůli nedávné pandemii je home office stále častější a žádanější.
S jeho existencí ale zaměstnanci nepřestávají tvořit tým a komunikace na dálku je jiná a mnohdy problematičtější. Proto byly vyvinuty speciální online teambuildingové programy, aby zaměstnanci doma nezapomínali, čeho jsou nedílnou součástí.
➔ Teambuilding na dálku a levně

Kolektivní sportovní hry prý umí velmi dobře odhalit charakter hráčů, proto jsou různé outdoor teambuildingové programy hojně využívány pro tmelení pracovních kolektivů. Kromě zábavy a relaxu mají navíc jejich účastnici oprávněný dobrý pocit, že dělají něco pro své zdraví.
➔ Ve zdravém těle zdravý tým
Lidskou zálibu v hraní her všeho druhu využívají indoor teambuildingové programy.
Ať už kopírují oblíbené vědomostní soutěže nebo se nechávají inspirovat motivy známých filmů nebo počítačových her, poskytují tu správnou směsici napětí, oddechu a zdravé rivality, která je pro vítězství týmu tolik potřebná.
➔ Hra je lepší než práce
Je celkem jedno, jaký typ aktivity pro své zaměstnance zvolíte. My se postaráme o to, aby vám plně vyhovovala a přinesla kýžené ovoce v podobě otevřených vztahů a přátelské atmosféry na pracovišti.
Motivace v podobě odměňování zaměstnanců materiálně
O dnešní mladé generaci tzv. mileniálů se říká, že chtějí dělat málo práce za hodně peněz. Bylo by ovšem od každého zaměstnavatele bláhové, kdyby na tento pochybný požadavek přistupoval. Mnohem lepší je systémem odměn a bonusů motivovat pracovníka, aby pracoval více a rád.
Show Must Go On
Motivace v podobě odměňování zaměstnanců nemateriálně
Peníze ale nejsou všechno, a to dokonce ani v případě, když se bavíme o odměně za práci na hlavní pracovní poměr.
Neváhejte investovat do kvalitního teambuildingu! Zaměstnanci ocení váš zájem o jejich rozvoj a motivaci. Vyberte si náš program a předejdete mnoha problémům. Kvalitní týmový rozvoj je klíčem k úspěchu a loajalitě zaměstnanců.
Chci objednat aktivitu
Další, co můžete zaměstnancům zaplatit, a navíc tím zároveň hodně získáte, je jejich profesní růst. Investujte do nich v podobě různých školení a jazykových kurzů. Školení mohou být zaměřená buď přímo na zaměstnancovu specializaci, nebo obecně na management a fungování společnosti.

Nebojte se nechat své zaměstnance více rozhodovat, dejte jim více samostatnosti a více pravomocí a vypracujte takový systém povyšování, aby byl motivační pro každou pracovní pozici.

Podpora zaměstnanců v osobním růstu

Show Must Go On
Jestli chcete být originální a odlišit se od benefitů standardně poskytovaných napříč všemi firmami, zkuste zafinancovat něco netradičního. Kromě zákusků a ovoce zdarma to mohou to být například:

● adrenalinové sporty a zážitky
● účast na promoakcích spojených s ochutnávkami jídel a degustací vína
● kurzy vaření, malování nebo tance
● wellness víkendy
Nadstandardní motivace jako poukazy a služby

Právě takové aktivity jsou jako stvořené pro budování týmu a naše agentura Show Must Go On je doporučuje začleňovat do doplňkových programů teambuildingových aktivit co nejčastěji.
Show Must Go On
Zaměstnavatel potřebuje skupinu lidí, aby pro něj pracovali, což oni více či méně ochotně a dobře dělají proto, že potřebují mzdu. Nejsou to ale stroje ani roboti, takže kromě materiálního zázemí potřebují nadstavbu - takový tým a takovou atmosféru na pracovišti, aby je mohli přijmout za své a pracovat v něm ne pouze pro peníze.

Budování vztahů mezi cizími lidmi, které jejich profese na nějakou dobu spojila, se může zdát jako zbytečnost a výmysl psychologů. Opak je však pravdou. Být platnou součástí týmu každý touží již v dětství a v dospělosti dostává tato potřeba jen jinou podobu.

Soft skills a jejich důležitost
Skvělý teambuildingový program na míru je na dosah! Jsme připraveni posílit vaši firmu a zlepšit týmovou spolupráci. Nenechte si ujít příležitost a kontaktujte nás ihned!
Chci si vybrat teambuilding
KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTY
+420 773 574 404
info@smgo.events

Adresa v Praze:
Petrohradská 216/3, Vršovice, ENDORFIN
Pernerova 697/35, Karlín, SPOJKA EVENTS

Odebírat newsletter
© 2018 Show Must Go On
JSME SOUČÁSTÍ ZNAČKY SPOJUJEME